Latest News

MOBİLYA SEÇİMİNİN İNCELİKLERİ

MOBİLYA SEÇİMİNİN İNCELİKLERİ 

Mobilya seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Mobilya tercih edilirken elbette ön planda kişisel zevkler var.  İnsanlar başta evleri olmak üzere hayatlarının her alanlarında kullanacakları mobilyaları kişisel beğeni ve ihtiyaçlarına göre tercih ediyor, bu doğrultuda yaşam alanlarına şekil veriyor.  Kişisel zevklerin yanı sıra genel olarak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bu hususları, mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizin için derledik.


Mobilya Kalitesi

Mobilyaların sadece şık olması, göze hoş gelmesi veya bütçenize uygun olması yeterli bir tercih sebebi olmayabilir. Alacağınız mobilyanın aynı zamanda kaliteli ve uzun bir kullanım ömrü de vaat ediyor olması gerekir. Bu kalite mobilyanın yüzeyinde kullanılan malzemeden, ürünün iskeletine kadar sirayet etmiş olmalıdır. 


İşlevsellik 

İşlevsellik, seçilen mobilyalarda olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir özelliktir. Mobilyalar hayatınızı zorlaştırmamalı aksine hayattınızı kolaylaştırmalıdır. Bu sebeple işlevsellik mobilya tercih edilirken dikkat edilmesi gereken niteliklerin en önemli unsurlarından biri olup, kesinlikle göz ardı edilmemelidir.


Uyum 

Yaşam alanlarımız sadece mobilyalardan oluşmamaktadır. Bu sebeple evimize ya da iş yerimize dahil edeceğimiz mobilyalar, mekanlarımızın diğer ögeleriyle uyum göstermeli, gözümüzü yormamalıdır. Uyum konusu, mobilya alırken es geçilmemeli, mobilyalar bulunacakları mekanlara aykırı düşmeyecek şekilde tercih edilmelidir. 


Konfor

Günün yorgunluğunu atmak ya da iş yerimizde çalışırken bir de rahatsız mobilyaların ekstra yorgunluğuna maruz kalmamak için kullanılan mobilyaların rahat olması son derece hayati önem taşımaktadır. Kendi yaşam kalitemizi ve konforumuzu düşünerek, tercih ettiğimiz mobilyaların  konforlu olması hayati önem taşımaktadır.


Kolay Temizleme 

Mobilyalar, evimiz başta olmak üzere yaşam alanlarımızın en önemli ve en çok kullanılan ürünü olduğundan kolay kirlenmeye açık durumda. Uzun ömürlü bir kullanım için, mobilya yüzeylerinin lekeden kolaylıkla arınabilen bir yapıda olması gerekiyor. Yani mobilya tercihlerimizde, kolay silinebilir ve kolay temizlenir özellikte olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.