Latest News

MEKANLAR ÜZERİNDE MOBİLYALARIN ETKİSİ

Mekanların şık, kullanışlı ve zarif görünmesini sağlayan mimari yapısının yanı sıra dekoratif görüntülerin en önemli ögesi konumunda olan mobilya tercihleridir.  Mobilya tercihleri, mekanların ve tüm yaşam alanlarının şık ve kullanışlı olması başa olmak üzere görselliği bütünüyle etkilemektedir. Bu sebeple mekanlar için mobilya tercihleri hayati bir önem taşımaktadır. 

Geçmişten bugüne ihtiyaçlar ve trendler dahilinde şekil değiştiren mobilya tercihlerinde, son dönemim modası olarak modern mobilyalar öne çıkmaktadır. Modern mobilyalar; şıklık, işlevsellik, rahatlık ve çağdaş görünümleri sebebiyle tercih edilmektedir. 

Yaşam alanlarının bütününde tercih edilen mobilyalar aynı zamanda yaşam biçimlerini ve kişisel zevkleri de yansıtmaktadır. İnsanlar zevkleri doğrultusunda mobilya seçimi yaparak, yaşam alanlarına yön vermekte, mekanlarının dekoratifliğini ve görsel estetikliğini tamamlamaktadır.

Şıklık, fazlasıyla göreceli bir kavram olsa da rahatlık neredeyse herkes için benzerlik göstermektedir.  Bu nedenle mobilya tercihinde mekan uyumu ile beraber mobilyanın rahatlığının dikkat edilen ilk özellikler arasında olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Modern mobilyalar da sahip oldukları rahatlık özelliğiyle, son dönemde fazlasıyla tercih sebebi olmaktadır.

Kısacası; çeşitli tercih sebeplerine göre seçilen mobilyalar mekanlar ile bütünleşerek; yaşam alanlarının hem görselliği hem de işlevsel kullanımına direkt etki etmektedir.